CID Old Module

Z LWPM
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Do jakiego auta?

Moduł jest przeznaczony dla następujących aut

Funkcje modułu

Moduł umożliwia dostęp do pełnych informacji wyświetlanych przez wyświetlacz w przypadku gdy nie ma fabrycznego radia. Normalnie przy braku radia pokazywane jest tylko logo i nic więcej. Moduł aktywuje wyświetlacza dając dostęp do wszystkich jego funkcji.

Umożliwia także sterowanie menu poprzez wykorzystanie dwóch przycisków manetki BC. W tym także daje możliwość zamknięciu komunikatów o błędach.

Dodatkową funkcją jest możliwość podłączenia kamery cofania do wyświetlacza (przy wykorzystaniu dodatkowego konwertera sygnału Video - nie jest częścią tego modułu)

Instalacja modułu

CIDOld Module.jpg

Moduł posiada 8 przewodów, które należy odpowiednio podłączyć do instalacji samochodu. Większość tych przewodów można znaleźć we wtyczce ekranu oraz wtyczce od manetki BC. Brak dokładnej instrukcji ze względu na różnice pomiędzy różnymi modelami auta. Jeśli chcesz uzupełnić opis dla konkretnego auta - daj znać.

+12V/IGN
zasilanie modułu +12V. Najlepiej podłączyć +12V po zapłonie, lub po przełączeniu kluczyka w stacyjce na pozycję I (akcesoria).
oczywiście moduł będzie działał prawidłowo po podłączeniu pod stałe zasilanie +12V, jednak będzie niepotrzebnie pobierał prąd w trakcie gdy auto jest nieużywane.
Pobór prądy nie jest wysoki, jednak jest niepotrzebny.
GND
masa zasilania modułu
CAN_H
komunikacja modułu z wyświetlaczem - CAN+
CAN_L
komunikacja modułu z wyświetlaczem - CAN-
GND
masa modułu - wykorzystywana przez przyciski sterujące (przewód wspólny dla obu przycisków. Wewnętrznie połączone z GND z pierwszej wtyczki
KEY_1
sygnał z pierwszego przycisku. Oba przyciski są aktywowane przez zwarcie ich do masy
KEY_2
sygnał z drugiego przycisku
CAM
sygnał włączenia kamery cofania. Kamera cofania zostanie automatycznie pokazana w momencie pojawienia się w tym miejscu napięcia +12V.
Gdy napięcie zniknie - widok kamery cofania zostanie automatycznie ukryty.
Najlepszą opcją jest podłączenie tego pinu pod zasilanie żarówki cofania.

Obsługa modułu

Ponieważ fabryczne radio ma wiele przycisków do obsługi menu wyświetlacza, a tutaj dostępne są tylko dwa przyciski - do obsługi modułu wymagane jest przytrzymanie przycisku przez określony czas by wykonać określoną akcję. Czasy zostały tak dobrane by obsługa była w miarę komfortowa. Po odrobienie wprawy obsługa stanie się prosta. Poniższa tabela przedstawia funkcje przycisków w zależności od czasu ich przytrzymania.

Przycisk Czas Działanie
KEY_1 poniżej 500ms w górę / w lewo
500ms ... 2000ms OK
ponad 2000ms ekran Video
KEY_2 poniżej 500ms w dół / w prawo
500ms ... 2000ms BC
2000ms ... 5000ms MAIN
ponad 5000ms informacje na temat modułu